Κάνε μια ευχή 2023-2024

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 1ου Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης συμμετέχουν στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής 2023-2024για να εκπληρωθούν οι ευχές των παιδιών, που νοσούν από πολύ σοβαρές ασθένειες, δίνοντάς τους δύναμη να συνεχίσουν τον δύσκολο δρόμο της θεραπείας τους.

«Φέτος, το Αστέρι της Ευχής γιορτάζει τα 25 του χρόνια!

Έτσι… διαφέρει από τις άλλες χρονιές για να μας θυμίσει πόσο ξεχωριστοί είμαστε όλοι. Είναι διαφορετικό και φιλόξενο φέτος το Αστέρι μας!

Έχει διαφορετικό σχήμα και… φιλοξενεί τον Ήλιο, μια και μόνο μαζί μπορούμε να προχωρήσουμε και να προοδεύσουμε, διαφορετικοί μα ίσοι κάτω από τον ίδιο ουρανό, σε έναν κόσμο πιο συμπεριληπτικό και όμορφο. Τρία ξεχωριστά παιδιά, τρία μοναδικά παιδιά, τρία διαφορετικά Αστέρια. Διαφορετικά μεταξύ τους, διαφορετικά από αυτά που συναντάμε συχνότερα.

Ο Ήλιος τους, ένας και κοινός: η συμπερίληψη.

Αφίσα-scaled    Make a wish